Jak zminimalizować ryzyko nietrafionych decyzji biznesowych dzięki poprawnym danym?

Trafne decyzje biznesowe można podejmować tylko w oparciu o rzetelne dane. Opierając się na błędnych danych możesz nie tylko nie wykorzystywać w pełni możliwości rozwoju Twojej organizacji – ale także podejmować zupełnie nieskuteczne działania, które narażają Twoją firmę na straty.

Jakie są główne przyczyny złej jakości danych w organizacji?

Zagrożenie #1 – Brak kompetencji

Czynnikiem, który potęguje zagrożenia płynące z posiadania danych słabej jakości jest brak kompetencji analitycznych w organizacji. W dobie, w której biznes w głównej mierze opiera się na danych płynących z różnych źródeł, posiadanie w zasobach ludzkich zespołu analityków pozwala czerpać z tych danych maksymalne korzyści. Obecnie wiele firm zatrudnia tzw. „ludzi renesansu”, którzy odpowiedzialni są w firmie za działania analityczne od A do Z. Jest to też zjawisko potencjalnie niebezpieczne, szczególnie że aktualnie dysponujemy olbrzymimi zasobami informacji, które muszą zostać w poprawny sposób zgromadzone i przetworzone – co wymaga bardzo szerokiego wachlarza kompetencji od czysto technicznych po matematyczno-analityczne.

Zagrożenie #2 – Brak narzędzi

Innym problemem z jakim borykają się organizacje jest brak wdrożonych narzędzi służących do analizy. Skutkuje to tym, że analizowanie zbiorów danych bardzo rozciąga się w czasie generując niepotrzebne koszty. Oczywistym jest, że w ślad za rosnącymi kosztami maleje zwrot z wszelkich inwestycji. Inną bolączką firm, które wdrożyły u siebie analitykę internetową jest fakt, że opierają swoje działania w tym zakresie na bardzo rozbudowanych instalacjach, które są, tak naprawdę, dla nich zbędne, bo nie są w stanie wykorzystać ich całego potencjału. Ponownie, utrzymanie takich instalacji kosztuje – zwrot z inwestycji maleje.

Zagrożenie #3 – Brak procesów

Z drugiej strony stoją przedsiębiorstwa, które mają w swoich szeregach zespół analityków i wdrożone narzędzia do zbierania i przetwarzania danych. Co w takim przypadku może pójść nie tak jak powinno? Bardzo ważną kwestią jest ciągłe utrzymywanie procesów, które gwarantują poprawność zbieranych danych. Możemy zatrudnić odpowiednich ludzi, dać im najlepsze narzędzia, ale bez wiedzy o tym jak sprawić by dane które analizują były zawsze poprawne wszystkie ich wysiłki pójdą na marne.

Sprawdź, jak zminimalizować ryzyko złych decyzji w oparciu o dane i jak zapobiegać wymienionym zagrożeniom. Potrzebne informacje znajdziesz w poradniku Conversion.

Pobierz poradnik Conversion i dowiedz się jak:

• podejmować decyzje biznesowe w oparciu o rzetelne dane
• zapewnić 100% poprawności danych w Twojej organizacji
• zapobiec głównym zagrożeniom, które mogą wpływać na jakość Twoich danych
• wykorzystać systemy raportowania i automatyzacje monitorowania danych do usprawnienia procesów
• efektywnie przeprowadzać cykliczną kontrolę jakości danych
Aby dowiedzieć się więcej pobierz darmowy poradnik Conversion

Autor: Dawid

Dawid każdego dnia odpowiada w Conversion za techniczną stronę wdrażania analityki internetowej u naszych klientów. Jest absolwentem wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Lubi angielski futbol, podróże w rejony (sub)arktyczne i (od niedawna) żeglowanie.

x

Pobierz najnowsze case study

Przeczytaj jak Limango Polska wykorzystuje potencjał analityki internetowej w swojej organizacji.

Pobierz case study
Przeczytaj poprzedni wpis:
Próbkowanie danych w Google Analytics

Big Data to dzisiaj bardzo popularny termin. Internet jest niesamowicie mierzalnym medium, przez co dysponujemy morzem danych. Co to w...

Zamknij